Jak założyć spółkę?

Rozpoczęcie lub rozwiniecie istniejącej już działalności gospodarczej wymaga często wspólnego działania paru osób w ramach tej samej firmy. Istotne jest zabezpieczenie interesów wszystkich uczestników tego przedsięwzięcia. W tym celu powołuje się spółkę.

Przedsiębiorcy w naszym kraju najczęściej wybierają spółki z o.o.. Są one atrakcyjne głownie ze względu na wymóg niskiego kapitału zakładowego, ograniczoną odpowiedzialność wobec zobowiązań spółki oraz możliwość jej założenia przez jedną osobę, w konsekwencji czego powstaje jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Naszym Klientom oferujemy kompleksową obsługę w zakresie rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Udzielamy pełnej informacji prawnej w związku z wybranym rodzajem spółki, a zakładanie spółek to coś co robimy często.

Opracowujemy umowę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zgodnie z wymaganiami wspólników, tak by spełniała ich oczekiwania co do kształtu prowadzonej działalności.

Organizujemy obsługę notarialną procesu zawarcia umowy spółki. Współpracujemy z tłumaczami przysięgłymi, których udział w zawarciu umowy spółki jest wymagany jeśli jeden ze wspólników jest obcokrajowcem. Następnie przygotowujemy wymaganą dokumentację rejestrową.

Wspólnicy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka z o.o. może być utworzona przez jedną albo więcej osób w każdym celu prawnie dopuszczalnym, chyba że ustawa stanowi inaczej. Spółka z o.o. nie może jednak być zawiązana wyłącznie przez inną jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jej założycielami mogą być osoby fizyczne albo osoby prawne, bez względu na obywatelstwo i miejsce siedziby. W zarządzie spółki z o.o. mogą zasiadać wyłącznie osoby fizyczne.

Kapitał zakładowy

Kapitał zakładowy spółki z o.o. wynosić co najmniej 5 000 złotych. Wartość nominalna udziału nie może być niższa niż 50 złotych.

Po zawarciu umowy spółki w formie aktu notarialnego należy przeprowadzić rejestrację podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym. Opłaty za rejestrację to obecnie suma 600 zł.

Oczywiście następnie należy pamiętać również o takich obowiązkach jak złożenie odpowiednich dokumentów do ZUSu, otwarciu rachunku bankowego.

Zakładanie spółek w Zielonej Górze i w pozostałych miastach województwa lubuskiego

Sądem właściwym jeśli chodzi o rejestrację spółek jest wydział gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego sądów rejonowych, więc dla osób mieszkających w takich miastach województwa lubuskiego jak Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Żary, Żagań, Nowa Sól, Krosno Odrzańskie, Świebodzin, Międzyrzecz, Słubice sądem właściwym będzie Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

Zakładanie spółek w każdym miejscu w Polsce

Reprezentujemy naszych Klientów przed organami rejestracyjnymi w całej Polsce i prowadzimy pełną obsługę w języku angielskim – How to open a limited liability company in Poland?

Zapraszamy do kontaktu:

Adwokat Michał Motała – tel: 695 668 775

Adwokat Katarzyna Nabożna-Motała – tel: 888 77 99 40

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *