Kredyty we frankach

W odpowiedzi na potrzeby osób, które zaciągnęły kredyty we frankach pomagamy naszym Klientom uznać za nieważne zapisy wiążących je umów kredytowych, odzyskać nadpłacone we franku szwajcarskim raty kredytu i przekwalifikować kredyt w CHF na kredyt w PLN.

Zapraszamy do odwiedzin: ul. Pod Filarami 2/7, Zielona Góra

sprawy frankowe

Frankowicze Zielona Góra

Większość umów kredytowych denominowanych lub indeksowanych do CHF oferowanych konsumentom w latach 2006-2011 przez banki zawierała niedozwolone zapisy.

Jeśli sąd stwierdzi, że zawarta umowa zawierała niedozwolone klauzule przeliczeniowe a wyeliminowanie takich zapisów umownych skutkuje niemożnością wykonania umowy, to jedynym skutkiem takiego uznania jest stwierdzenie nieważności takiej umowy.                           

Skutkiem stwierdzenia nieważności umowy kredytu jest to, że wszystkie świadczenia spełnione w związku nią są świadczeniami nienależnymi. Umowa taka nie obowiązywała od momentu jej zawarcia. W skrócie – frankowicz musi zwrócić dokładnie taką kwotę, jaką otrzymał od banku przy zawarciu umowy, a więc bez odsetek czy prowizji.

Z kolei bank musi zwrócić zapłacone raty kapitału, odsetek, opłaty, prowizje i składki ubezpieczeniowe, a więc wszystkie te kwoty, które kredytobiorca kiedykolwiek tytułem wykonania nieważnej umowy zapłacił na rzecz banku.

Stwierdzenie nieważności umowy kredytu frankowego jest korzystnym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy pozbyć się kredytu w całości o ile jeszcze go spłacamy, a jeśli już go spłaciliśmy nic nie stoi na przeszkodzie aby starać się o zwrot części nienależnie pobranych od nas świadczeń.

Sprawy frankowe to „świeży temat” w sądach, zwłaszcza od czasu wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w październiku 2019r. i niestety sądy w Polsce nie wypracowały jeszcze jednolitej linii orzeczniczej co do tego jak takie sprawy powinny się kończyć. Niezależnie od tego najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest żądanie od banku zwrotu nadpłaconej kwoty, ponad tę otrzymaną od banku.

 

Jak działamy?

Analiza umowy kredytu frankowego

Zapraszamy na konsultację swojej umowy kredytowej, w trakcie której:

Kancelaria frankowicze Zielona Góra

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia kwestii pozwania banku w sprawach związanych z zaciągniętymi kredytami we frankach

Adwokat Katarzyna Nabożna-Motała tel.: 888 77 99 40

Adwokat Michał Motała tel.: 695 668 775

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *