Jak wybrać prawnika?

Adwokat to zawód zaufania publicznego. Nie korzysta się zbyt często z jego usług. Jeśli jednak już zajdzie taka potrzeba, to należałoby zastanowić się nad jego wyborem. Sami często nie wiemy jak zachować się w sądzie zaś łacińska zasada głosi, że nieznajomość prawa szkodzi. Pomoc ze strony prawnika może nam wiele ułatwić.

Należy jednak zwrócić uwagę, że od wyboru prawnika zależy czy sprawa zostanie dobrze poprowadzona. Nie należy więc zgłaszać się do przypadkowego adwokata, tylko zorientować się i zgłosić się do takiego, który porządnie zajmie się naszą sprawą.

Na pewno ktoś z naszych znajomych korzystał już z usług adwokata i może nam pomóc w wyborze. Przy okazji możemy dopytać się o ceny usług i o inne kwestie, które są dla nas ważne. Adwokat powinien w przystępny sposób wytłumaczyć nam wszelkie niejasności. Nie bez znaczenia jest także staż pracy adwokata. Pamiętajmy, że aby zostać adwokatem należy przejść przez wiele lat nauki.

Należy jednak zauważyć, że rezygnacja z usług młodych adwokatów czasami może być błędną decyzją. Pierwsze sprawy dla młodego prawnika są priorytetowe i stara się jak najlepiej wypaść, aby zdobyć nowych Klientów i renomę. Najczęściej nie zatrudnia aplikantów i samodzielnie prowadzi sprawę. Czasami bowiem renomowani prawnicy są zbyt zajęci, aby samodzielnie zająć się całą sprawą, choć nie jest to oczywiście reguła.

Możemy też dodatkowo poszukać informacji w Internecie, najlepiej zrobić to jednak na profesjonalnych portalach prawniczych, zwłaszcza wiele jest portali podejmujących tematykę rozwodów i udziału w nim adwokata. Czasami bowiem informacje zamieszczone w Internecie mogą okazać się fałszywe. Możemy także obejrzeć poszczególne strony kancelarii adwokackich.

Przed ostatecznym wyborem warto udać się do adwokat na poradę prawną. Bezpośrednia wizyta u adwokata pomoże zorientować się nam w jaki sposób dany prawnik pracuje i podchodzi do swoich klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *