Kiedy zgłosić się do adwokata?

Czasami możemy poradzić sobie sami. W szczególności gdy mamy do czynienia z drobnymi sprawami, które nie budzą naszych wątpliwości. W przypadku gdy nie mieliśmy do czynienia wcześniej z prawem a sprawa jest bardziej skomplikowana z wynajętym adwokatem mamy większe prawdopodobieństwo wygrania sprawy i załatwienia wszystkiego po naszej myśli. Kiedy więc opłaca się zainwestować w prawnika, czyli kiedy potrzebujemy adwokata?
Pomoc adwokat bezdyskusyjnie może przydać na rozprawie sądowej, w szczególności gdy na pierwszy raz mamy do czynienia z sądem. Adwokat pomoże opanować nerwy i wyjaśni przebieg procesu sądowego i podczas rozprawy będzie działał na naszą korzyść.

W przypadku gdy złamaliśmy prawo działanie na własną rękę może nam nawet niekiedy zaszkodzić. Lepiej nie ryzykować i udać po pomoc. Jeżeli jesteśmy tymczasowo aresztowani upoważnienie do obrony adwokatowi może udzielić ktoś z rodziny lub przyjaciół. Dobry obrońca będzie walczył o nasze interesy i postara się zrobić co w jego mocy żeby uzyskać jak najkorzystniejszy wyrok.

Adwokat jest również niezastąpiony podczas spraw rozwodowych. Niestety zdarzają się one coraz częściej i dobrze być na nie dobrze przygotowanym. W toku procesu sądowego poruszane się niezwykle istotne kwestie np. ustalenie opieki nad dzieckiem, wysokość alimentów czy rozdzielność majątkowa. W sytuacji gdy rozprawa odbywa się za porozumieniem stron, możemy poradzić sobie sami lecz w innym przypadku staje się to naprawdę ciężkie.
Najbardziej skomplikowane są sprawy, w których to my staliśmy się ofiarami, np. gdy zostaliśmy oszukani. Dobry adwokat może wtedy pomóc poprowadzić sprawę i udzielić niezbędnych wskazówek.
W przypadku gdy szukamy dobrego prawnika warto zapytać znajomych. Rekomendacje mogą nam pomóc w wyborze. Możemy także się rozejrzeć w Internecie.
Szukasz prawnika w Zielonej Górze? Zgłoś się do kancelarii adwokackiej adwokata Michała Motały i Katarzyny Nabożnej. W tym miejscu uzyskasz profesjonalne porady prawne i inne usługi prawnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *